Potyczki piłkarskie w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a większa grupa facetów z ekscytacją odlicza następne dni. W sieci globalnej występuje multum deklaracji apropo tego, która formacja zawodników wygra rozgrywki piłkarskie, a jaka posiada minimalne perspektywy. Komentarzy w stosunku do różnorodnych sław piłki nożnej także nie zabraknie. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie zapewni kibicom niesamowite odczucia?

Rewelacyjność mistrzostw świata w piłce nożnej

Aktualne rozgrywki będą wielce unikalne, wbrew dużej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej miały miejsce. Po raz pierwszy w historii, mecze pomiędzy drużynami przeniosą się na terenie Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest nietypowa, ponieważ wydarzenie wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny turniej, gdy aktywny udział będą brać zaledwie 32 reprezentacje, ponieważ na kolejnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Najbliższe piłkarskie zawody są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swych poprzednich wersji. Występują opinie, iż wybór państwa, w którym zawody mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w społeczności piłkarskiej da się zauważyć gigantyczne poruszenie. Wokół mistrzostw świata bez przerwy wirowało widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w trakcie budowy boisk i całej infrastruktury, zmarła duża liczba pracowników budowy, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego turnieju dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Jaka drużyna wzniesie w górę złoty puchar?

Pomimo sporej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony ludzi biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz