Z niecierpliwością fani piłki nożnej wyczekiwali finałowego starcia, które miało się odbyć w niedzielny wieczór. Z pewnością zakończone niedawno mistrzostwa w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Podziwiać mogliśmy mnóstwo spektakularnych obron bramkarzy oraz emocjonujących pojedynków i fenomenalnych goli. Możemy nawet stwierdzić, iż sympatycy piłkarscy w naszym kraju mogą być zachwyceni. Bowiem po po trzydziestu sześciu latach kadra narodowa Polski zdołała awansować z grupy na mistrzostwach świata, co można bez najmniejszych wątpliwości określić pewnego rodzaju osiągnięciem. Nie mamy w planach się jednak skupiać na kłopotach naszej piłki nożnej. W tej chwili dużo bardziej kluczowe jest to, aby opisać jak fenomenalnym wydarzeniem był finałowy mecz światowych mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Grały ze sobą: narodowa kadra Argentyny oraz obrońca tytułu mistrzów świata kadra narodowa Francji.

W kadrze Argentyny niepodważalną postacią jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego piłkarza w dziejach tego sportu. W drużynie Francji za najlepszego podaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już udowodnił na tym mundialu, że mimo młodego wieku, czeka go nadal mnóstwo zwycięstw. Dla kadry narodowej Argentyny, która po I połowie prowadziła rezultatem 2:0, po trafieniach Messiego oraz Angela Di Marii spotkanie finałowe zaczęło się fantastycznie. Przebieg tego meczu mógł być jednak trochę zaskakujący, gdyż zawodnicy reprezentacji Francji totalnie nie potrafili znaleźć się na boisku. Dopiero w II części ruszyli do ataku i to przyniosło rezultaty. Dwie bramki w trakcie 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dogrywki. W trakcie dodatkowego czasu gry na prowadzenie ponownie wysunęła się narodowa reprezentacja Argentyny i kiedy mogło wydawać się, iż już jest po wszystkim, do akcji kolejny raz wszedł Mbappe. Sędzia podyktował rzut karny, a francuski napastnik zmienił go na gola. Pojedynek skończył się rezultatem 3:3. Na fanów piłkarskich zebranych na trybunach czekały więc rzuty karne. Reprezentacja narodowa Argentyny podczas konkursu rzutów karnych okazała się skuteczniejsza. Tym sposobem Lionel Messi zdobył wszystkie tytuły, jakie mógł wygrać w trakcie kariery piłkarza. Narodowy zespół Francji zajmuje drugie miejsce, jednak na pewno za cztery lata znowu będzie rywalizować o mistrzostwo świata z Mbappe w składzie.