Świetne spotkanie FC Barcelony - porażka Realu Madryt wynikiem 1:3!

W poprzednich sezonach formuła rozegrania spotkania o Superpuchar Hiszpanii znacząco się zmieniła i to nie ulega wątpliwości. Futbolowi sympatycy z Hiszpanii odczuwać mogą swego rodzaju zawód, gdyż starcia o Superpuchar Hiszpanii zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W tym momencie w turnieju o Superpuchar Hiszpanii walczą 4 drużyny, a wygrani par półfinałowych spotykają się ze sobą w finale. W tym sezonie przeciwko sobie w starciu finałowym stanęły ekipy Dumy Katalonii oraz Realu Madryt. Fani piłkarscy z całego świata mogli być więc zachwyceni, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszej jedenastce zespołu Dumy Katalonii gra kapitan polskiej narodowej kadry, czyli Robert Lewandowski.

Polski piłkarz stanął więc przed szansą na zdobycie pierwszego trofeum w barwach Dumy Katalonii. Sporo specjalistów od futbolu podkreślało przed tym starciem, zdecydowanym faworytem do triumfu jest Real Madryt. W tym momencie panujący mistrz hiszpańskich rozgrywek a także triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do zwyciężania pojedynków finałowych, dlatego też dużym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich wygrana. Od pierwszych minut spotkania finałowego zdecydowaną przewagę miała ekipa Dumy Katalonii. Piłkarze niesamowicie się rozumieli na boisku i z powodzeniem przygotowywali następne kontry w okolicach szesnastki rywala. Pierwszy gol w tym spotkaniu został strzelony przez zawodników Barcy, a jej strzelcem okazał się Gavi, który sfinalizował doskonałe dogranie od Roberta Lewandowskiego. Do siatki przed przerwą trafił kapitan polskiej kadry narodowej, któremu fantastycznym zagraniem popisał się Gavi. Rezultatem 2:0 dla Dumy Katalonii zakończyła się pierwsza odsłona, a gracze Realu Madryt wyglądali fatalnie na tle oponenta. W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się, a 20 minut przed zakończeniem FC Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W końcowym rozrachunku spotkanie skończyło się wynikiem 3:1 dla Barcelony, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.